Dom Leszno

Mieszkanie czy dom

Mnóstwo ludzi stojących przed decyzją o swoim przyszłym zakwaterowaniu ma dylemat odnośnie wyboru między mieszkaniem a domem. Oba rozwiązania posiadają plusy, ale i minusy. Tak naprawdę to, na jakie wyjście się zdecydujemy zależeć powinno od naszych zapotrzebowań oraz preferencji.
Mieszkania są zwykle tańsze, ale za jednym zamachem nieduże. Na domiar tego odbierają toszkę prywatności przez to, że z co najmniej jednej strony mamy za ścianą sąsiadów. Możemy czuć się z tego przyczyny bardziej pewni. Jeśli mielibyśmy jakiś kłopot w mieszkaniu (awarię itp.) bądź zwyczajnie fatalnie się czuli, możemy liczyć na prędką pomoc któregoś z sąsiadów. Niekiedy nawet nie zdążymy o nią poprosić… I to da się uznać za negatyw mieszkań. Nasza prywatność jest wysoce zredukowana. Słyszymy sąsiadów zza ściany, ale także sami jesteśmy przez nich słyszani.
Ogromnym walorem mieszkań jest jednak to, że zazwyczaj (pomijając poniektóre kamienice) nie potrzebujemy troskać się o palenie w piecu. W okresie grzewczym gorące kaloryfery a także wodę mamy zawsze, o ile nie zapomnimy zapłacić rachunków.
Domy zaś to większa powierzchnia, która wiąże się z większą intymnością. Zarazem jednakże jesteśmy w pewnym sensie bardziej zdani na siebie. No i musimy samodzielnie zatroszczyć się o ciepło we wnętrzu. Nieocenionym atutem takiego wyboru jest to, że z reguły w pakiecie uzyskujemy podwórko, które będziemy mogli zużytkować wedle własnych potrzeb a przy tym upodobań. Nic nie może się równać z poranną kawą na krześle przed domem. Podwórko to jednak dodatkowo dodatkowe obowiązki.


Możliwość komentowania jest wyłączona.